Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

AKTUALIZOVÁNO: Nepozorný řidič škodovky trefil v Boršicích hasičskou zbrojnici

​Uprostřed hasičské zbrojnice v Boršicích na Slovácku se ocitl v pondělí 1. března šofér se svou škodovkou. Při projíždění vesnice nezvládl řízení a narazil do budovy.


Autor: HZS Zlínského kraje

„Prorazil obvodovou stěnu a zastavil se až uvnitř,“ uvedla mluvčí krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Řidiče zaklíněného v zdemolovaném autě museli přivolaní záchranáři nejprve vyprostit. „Ihned poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ doplnila Javoříková.

Další práce ale hasiče teprve čekala. Nejprve musel poškozenou zbrojnici zajistit proti případnému zborcení. Teprve poté havarovaný vůz vytáhli ven.

Přivolaný statik pak hasičům doporučil způsob, jak objekt zajistit proti dalšímu poškození. „S pomocí výdřevy objekt následně stabilizovali. Následně si poškozenou budovu převzal starosta obce, který dál zajistí společně s místními dobrovolnými hasiči dočasné uzavření vzniklého otvoru a nutnou opravu,“ dodal Javoříková.

Jak později uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová, svou roli při nehodě sehrál pravděpodobně řidičův zhoršený zdravotní stav.