Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Kultura

​Největší výrobce filmů a reklam na Moravě se přestěhovala na Kudlov

Zlínská společnost IS Produkce, která se věnuje filmové produkci i reklamní tvorbě, změnila po patnácti letech svou adresu a z centra Zlína se přestěhovala na Kudlov. Nově bude působit v areálu filmových ateliérů, které vznikly ve 30. letech minulého století k natáčení reklamních filmů společnosti Baťa.


Autor: IS produkce

V roce 2020 představil majitel IS Produkce Martin Gazda záměr oživit tradici v místě, které je v podstatě nejblíže spojené se vznikem filmu ve Zlíně a postavit zde nový produkční dům v rámci snahy podílet se na návratu filmového průmyslu zpět do regionu.

„Nyní jsme našemu dlouhodobému cíli sice zase o krůček blíž, ale před dvěma lety jsme měli plány trochu větší. Bohužel covid a stávající ekonomická situace nás v našem rozvoji trochu přibrzdila,“ vysvětluje Martin Gazda, proč stavbu vlastního produkčního domu nahradili rekonstrukcí prostor v budově Filmového uzlu, kde se srpnu zabydleli ve 4 a 5 patře. Pro natáčení zatím využívá původní přilehlý ateliér Stodola, který se zde zachoval z doby vzniku Filmových ateliérů.

Právě vizi postavit na Filmových ateliérech vlastní ateliér se špičkovým vybavením Martin Gazda nevzdává: „Rádi bychom v horizontu roku postavili na ploše téměř 600 m² moderní ateliér, který našemu týmu pomůže vytvořit zázemí pro kvalitní filmovou tvorbu a přiláká tak do Zlína producenty z Česka i ze zahraničí,“ uvedl Martin Gazda a doplnil, že už nyní IS Produkce spolupracuje se světovými značkami, jako je například Esteé Lauder, která se aktuálně objeví v devíti nových spotech pro online parfumerii Notino.

Společnost IS Produkce je největším filmovým produkčním studiem na Moravě. Natáčí prezentační filmy, televizní, online i rádiové spoty pro významné klienty. Patří mezi ně např. Notino, Česká národní Banka, Green-Swan Pharmaceuticals, Hornbach, Penny, Blue Style, Živý Zlín, statutární město Zlín, ZOO Zlín, Asko, Climax, Barum Continental. Začátkem začátku 2023 uvede do kin film Dvě slova jako klíč, který opět vzniká ve spolupráci s režisérem Danem Svátkem a spisovatelem Josefem Formánkem. Podle Formánkova autobiografického románu už byl ve Svátkově režii natočený snímek Úsměvy smutných mužů. IS Produkce se také podílela na realizaci filmů Můj příběh a Smečka, které vznikaly mimo jiné i ve zlínských lokacích.