Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Společnost

Nejlepší starostka v kraji je Libuše Bídová z Nezdenic

Nejlepší starostkou volebního období 2018 – 2022 ve Zlínském kraji je Libuše Bídová z Nezdenic. Soutěž pořádá každé čtyři roky Svaz měst a obcí ČR a hodnotí úspěšné výsledky představitelů samosprávy. K úspěchu jí včera pogratulovali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a náměstek Lubomír Traub.


Autor: Jiří Balát

Titul Nejlepší starosta za období let 2018 – 2022 ve Zlínském kraji získala starostka Nezdenic Libuše Bídová. Ocenění převzala v polovině června v pražském paláci Žofín, včera ji k úspěchu v sídle krajského úřadu ve Zlíně osobně pogratulovali také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a jeho náměstek Lubomír Traub.

„Ocenění mě potěšilo. Není jen moje, ale patří celé obci a lidem, kteří se na jejím rozvoji podílí. Je to za práci zastupitelstva, sboru pro občanské záležitosti, kulturní komise a všech spolků. Jeden bez druhého nejsme v samosprávě nic, takže mám radost za všechny,“ říká starostka Nezdenic, obce na Uherskohradišťsku, kde žije na sedm set obyvatel.

Soutěž pořádá Svaz měst a obcí ČR od roku 2014, přičemž v ní každé čtyři roky – vždy před koncem příslušného volebního období – hodnotí úspěšné výsledky starostek a starostů obcí, městysů, měst, městských částí a městských obvodů i primátorek a primátorů statutárních měst.

„Na to, jak jsme malá obec, se můžeme pyšnit řadou pěkných projektů. S přispěním dotací se nám daří vylepšovat celkovou infrastrukturu. Vybudovali jsme například sběrný dvůr, loni dokončili výstavbu kulturního areálu, dostavujeme multifunkční hřiště, zrekonstruovali jsme mateřskou a základní školu, pracujeme na kulturním zařízení, provozujeme koupaliště, do obecního majetku jsme loni přikoupili hospodu. Jsem hrdá na to, co se nám povedlo,“ dodává Libuše Bídová, která je ve funkci třetí volební období a v podzimních komunálních volbách by chtěla znovu kandidovat.