Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Narkoman během léčby utíkal a kradl

Soud nařídil sedmadvacetiletému narkomanovi z Kroměříže ústavní léčbu. Z léčebny ale stále utíkal a kradl. Teď mu za maření výkonu úředního rozhodnutí, vykázání a krádež hrozí tři roky ve vězení.


Autor: Policie ČR

Obviněného přivezla eskorta začátkem února letošního roku z Vazební věznice v Olomouci do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. Tam měl vykonat protitoxikomanické ochranné léčení, které mu uložil Okresní soud v Kroměříži.

Během příjmu si muž prý uvědomil, že nemá žádné osobní věci, tak se rozhodl, že uprchne. Požádal, zda smí na toaletu. Muž zneužil svolení a utekl pryč z areálu. Policisté jej vypátrali asi o měsíc později na kroměřížském autobusovém nádraží. Při prokazování totožnosti se snažil vydávat za svého bratra, to mu ale nevyšlo.

Policisté u něj provedli orientační test na přítomnost návykových látek, byl pozitivní. Obviněný se přiznal ke každodennímu užívání pervitinu a občasnému užití marihuany. Přitom právě kvůli užívání návykových látek měl nařízené léčení. Svým jednáním úmyslně mařil účel léčby. Výše popsaný útěk však nebyl jediný. Podařilo se mu to ještě čtyřikrát. Na svých „výletech“ nejen že užíval návykové látky, ale i kradl, protože neměl žádný příjem.

Různé zboží si opatřil v prodejnách elektra, drogerie či hobby marketu. Celkově odcizil věci za bezmála 11 tisíc korun. Nekradl jen v našem kraji, ale zamířil i do Olomouckého kraje. Policisté jej po jednotlivých útěcích vždy vrátili zpět do nemocnice. Svým jednáním si tamní pobyt prodlužoval.