Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Společnost

Namísto legendární Slávie bude na náměstí v Kroměříži Česká pošta

Kroměřížská radnice vyhověla žádosti České pošty a vypůjčila jí nebytové prostory v budově číslo popisné 520/1 na náměstí Míru, kde dříve sídlila restaurace Slavia.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Pošta v objektu vybuduje moderní pobočku, která bude odpovídat nejnovějšímu designu provozoven České pošty v České republice. Zajištění základních služeb včetně pošty je prioritou vedení radnice, proto dohodu s Českou poštou podporuji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Česká pošta investuje do úpravy prostor v prvním nadzemním podlaží budovy téměř pět milionů korun. „Investice města jako půjčitele činila asi 3,5 milionu korun. Vzhledem k tomu, že Česká pošta investuje do nebytových prostor, které jsou ve vlastnictví města Kroměříže, město jí tyto prostory vypůjčí do 15. května 2030 bezplatně,“ řekla vedoucí právního odboru radnice Ladislava Žiaková. Dodala, že smlouva může být následně prodloužena o další dva roky.

Česká pošta již prostory převzala. Novou pobočku na náměstí Míru plánuje podle Žiakové otevřít v podzimních měsících. Česká pošta v Kroměříži loni uzavřela pobočku na Velkém náměstí. Měla by ji nahradit právě nová pobočka na náměstí Míru, kde by kromě haly s přepážkami měl být také sklad balíků i tiskopisů, jednací místo a také zázemí pro personál pobočky.

Město pro zmíněné prostory nemá jiné využití, na opakovanou nabídku na pronájem totiž dříve nikdo nereagoval.