Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Policie & Hasiči

​Na Valašskokloboucku zadrželi 36 běženců z Blízkého východu

V úterý odpoledne zajistili policisté z cizinecké policie další migranty ze států Blízkého východu, všichni byli bez jakýchkoliv dokladů totožnosti.


Autor: Policie ČR

Během večera a noci byli rozvezeni na útvary cizinecké policie v celé republice. Dle prvotních zjištění všichni na území České republiky vstoupili a pobývali neoprávněně.

Několika podezřelých osob si v úterý odpoledne všiml bývalý policista u železničního přejezdu, poblíž obce Štítná nad Vláří na Zlínsku. Informoval proto linku tísňového volání policie.

Po zkušenostech z minulého týdne se rozběhla pátrací akce, při které byl také nasazen policejní vrtulník. Během několika hodin vypátrali policisté z cizinecké policie a z místního obvodního oddělení ve Valašských Kloboukách a ve Štítné nad Vláří celkem 33 běženců bez dokladů totožnosti.

Na autobusovém nádraží ve Valašských Kloboukách byli ve večerních hodinách, po oznámení občanů, zadrženi další tři cizinci.

Celkově se tak jednalo se o 7 dětí, 2 ženy a 27 mužů, dle prvotních zjištění převážně z Blízkého východu. Většinu cizinců si přebraly útvary cizinecké policie v celé republice, ve Zlíně jich zůstalo 12, z toho 1 muž je prozatím v nemocnici a 2 rodiny s dětmi jsme umístili v policejních prostorách.

Během následujících dnů budeme za pomoci tlumočníků jednotlivé případy procesně zpracovávat, přičemž budeme zjišťovat, zda již nejsou žadateli o mezinárodní ochranu v některém z členských států Evropské unie.