Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

​Na svobodě vydržel necelé tři týdny. Teď mu hrozí další tři roky

Třicetiletého bezdomovce z Otrokovic propustili z vězení posledního března. Hned čtvrtý den na svobodě už znovu kradl. Za mřížemi byl před tím už šestkrát. Soudce jej proto koncem minulého týdne poslal do vazby.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Muž po svém propuštění tři dny procházel Otrokovicemi a přespával, kde se dalo. V jedné ze zastřešených zahrádek u restaurace si vyhlédl deky a podsedáky. Zdálo se mu, že by se mu při nocování hodily, proto je ukradl a zároveň na zahrádce vypil několik lahvových piv, která zde obsluha vyřadila. Škoda, kterou odcizením způsobil, činí necelé dva tisíce korun.

Čtrnáct dní nato pod značným vlivem alkoholu odcizil z prodejny v Otrokovicích tři láhve vína v ceně téměř čtyři sta korun, které si vložil do batohu a prošel pokladnami, kde ho zastavil muž pracující jako ostraha prodejny. Dechová zkouška u lupiče ukázala hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu, skončil proto v protialkoholní léčebně v Kroměříži.

Následující den ho policisté převezli do policejní cely a po nezbytných úkonech trestního řízení podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval.

Sedmkrát trestanému muži nyní hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ke svému jednání se přiznal.