Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Na náměstí ve Valašském Meziříčí přibude fontána i pítko. V centru města se bude pracovat celý rok

Na více než 50 milionů korun vyjde kompletní oprava náměstí ve Valašském Meziříčí, která potrvá do srpna příštího roku. Firma, která uspěla ve výběrovém řízení, už zahájila na náměstí přípravné práce.

Oprava náměstí potrvá do srpna příštího roku
Autor: Město Valašské Meziříčí

Na náměstí podle projektu přibude fontána, pítko, ale také časová osa v centrální ploše. Prostor o velikosti 110 x 60 metrů se dočká nové zeleně, povrchů, odpadkových košů, laviček i osvětlení

„Náměstí bude zároveň přístupnější a bezpečnější pro chodce. Vzniknou zde odpočinkové zóny s ostrůvky zeleně a restaurační zahrádky budou mít jasně vyčleněné plochy. Naším cílem je, aby náměstí dál sloužilo k setkávání, pořádání trhů, kulturních i dalších akcí, a bylo živé,“ uvedla místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

Valašskomeziříčské náměstí, které je součástí městské památkové zóny, vzniklo zřejmě spolu s městem v druhé polovině 13. století. Zastupitelé původně odhadovali, že kompletní oprava náměstí vyjde na 58 milionů korun. Stavební firma, která vyhrála výběrové řízení, se však zavázala provést zakázku za 51,8 milionů korun. „Projekt je rozdělen do dvou let s tím, že letos plánujeme proinvestovat přes 18 milionů a příští rok zbývající část výsledné ceny,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Dodal, že s přípravnými pracemi už dodavatelská firma začala, následovat budou práce stavební. O přesném postupu prací bude město obyvatele i návštěvníky průběžně informovat.

Fotogalerie