Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Kultura

Muzeum Valašsko vyhlašuje letní pátračku pro malé i velké

Také o letošních hlavních prázdninách si budou moci děti i dospělí zpestřit návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko zábavnou pátrací hrou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu.


Autor: Muzeum regionu Valašska

Jedná se o klasickou pátračku, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si společnou rodinnou zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Za odměnu Vás čeká odměna, jež zůstává do poslední chvíle překvapením.

Zájemci obdrží soutěžní kartičku při zakoupení vstupného na prohlídku celého objektu v prvním navštívené pobočce muzea. V dalších objektech při jejím předložení dostane 50% slevu z běžného vstupného určeného. Slevu nelze uplatnit při zakoupení rodinného vstupného. „Do soutěžní kartičky budou účastníci hry sbírat razítka za nalezení pokladu v jednotlivých objektech. Hrací list dostanou vždy na místě a pak už stačí jen důvtip, bystré oko a tužka. Najít poklad určitě nějakou dobu potrvá, doporučujeme proto přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu,“ uvedla jedna z kurátorek akce Kamila Valoušková.

Zámky Lešná u Valašského Meziříčí, Kinských ve Valašského Meziříčí a Vsetín jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, kostel Nejsv. Trojice ve Valašském Meziříčí ve stejných dnech ale od 10 do 18 hodin a Hvězdárna Vsetín ve všedních dnech od 9 do 15 hodin (doporučujeme se nahlásit předem na tel. 737 211 819).