Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Policie & Hasiči

​Muž ze Slovácka kupoval traktor přes internet. Přišel o 300 tisíc korun

Policisté z Buchlovic na Slovácku řeší nevydařený nákup šestatřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Na sociálních sítích si vyhlédl traktor John Deere a rozhodl se jej koupit. Peníze prodávajícímu poslal, ale vytouženého stroje se nedočkal. Magazín Patriot o tom informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.


Autor: pixabay

„Na sociální síti si v polovině února vyhlédl inzerát s prodejem traktoru. Nabídka se mu líbila, a proto zahraničního prodejce oslovil,“ uvedla policejní mluvčí.

Zemědělec ze Slovácka následně s prodávajícím komunikoval přes e-mail. „Prodejce zaslal kupujícímu na jeho přání kopii technického průkazu, VIN kód i fotografii traktoru. Muž si poté v provozovně výhradního zastoupení John Deere ověřil jeho historii. Zjistil, že stroj skutečně existuje a rovněž k němu dohledal další údaje. Koupi se tak rozhodl zrealizovat,“ popsala Kyšnerová.

Prodejce mu navrhl, aby obchod uskutečnili přes spediční službu, která zrealizuje prodej i převoz. Dále požadoval zaslání kontaktních údajů a telefonní číslo, aby je prý mohl předat spediční službě. Na základě smlouvy pak měl muž zaslat kupní cenu včetně přepravy ve výši 10 800 Euro na účet německého přepravce. „Po dokončení přepravy měla být kupní cena prodejci uhrazena. Kupující následně odeslal peníze na bankovní účet přepravce. Částka se mu však vrátila zpět, a to i po opětovném zaslání. Spediční společnost mu proto zaslala nové číslo bankovního účtu. Tentokrát platba proběhla. Od té doby je ale spediční společnost nekontaktní,“ dodala policejní mluvčí.

Policie případ řeší jako trestný čin podvodu. A protože se celý případ odehrál v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí podvodníkovi až osmileté vězení.