Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Policie & Hasiči

Muž z Kroměřížska si užíval luxusních aut. Neplatil ale za ně pronájem

Devětadvacetiletý muž z obce na Kroměřížsku zneužíval operativního leasingu. Auta, která si pronajal, "zmizela". V současnosti je ve vazbě už za další delikty.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil devětadvacetiletého muže z obce na Kroměřížsku ze spáchání zločinu zpronevěra, protože celkem ve čtyřech případech užíval osobní vozidla značky Audi různých typů, přičemž za ně společnostem přestal platit měsíční splátky za užívání. Tři ze čtyř vozidel nebyla do současné doby vrácena majiteli. Škoda, kterou celkově způsobil, činí téměř osm milionů korun.

Mladý muž si chtěl koupit vůz od pražské firmy zabývající se prodejem luxusních vozidel. Při inventuře zjistili pracovníci firmy, že postrádají vozidlo Audi SQ8 a dohledali, že ho má v užívání právě devětadvacetiletý muž, který za něj ovšem neuhradil kupní cenu. V únoru loňského roku ho vyzvali k vrácení vozidla, k tomu ovšem nedošlo, proto podali trestní oznámení. Vůz vypátrali policisté po pár dnech v Praze v myčce automobilů.

Další tři vozidla si mladý muž vzal do užívání prostřednictvím operativního leasingu s pozdějším odkupem od firmy z Karlových Varů v roce 2019. Zprvu platil požadované částky, ale po nějaké době nájemné hradit přestal. Od firmy obdržel výpověď nájemní smlouvy z důvodu hrubého porušení podmínek s výzvou k vrácení vozidla. Termín byl stanoven na únor loňského roku. Muž ani jedno z vozidel nevrátil, do současné doby vozidla nebyla nalezena.

Proti obviněnému muži je na území České republiky vedena řada dalších trestní řízení pro závažnou majetkovou trestnou činnost. V současné době je ve vazbě pro jinou trestnou činnost.