Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Motýli rozzářili nepoužívaný podchod ve Valašském Meziříčí

​Vstup do nevyužívaného podchodu v ulici Sokolská získal novou tvář, jež potěší oko kolemjdoucích i projíždějících. Autorkou hravé malby je Karolína Majtánová, která ji zde vytvořila spolu se spolužáky ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Podchod v ulici Sokolská nechala radnice před lety uzavřít kvůli bezpečnosti a připomínají jej pouze vstupy u frekventované ulice. „Ten větší z nich byl pravidelně terčem sprejerů, a proto jsme se rozhodli pro změnu. Oslovili jsme místní sklářskou školu, jejíž žáci zpracovali několik návrhů. Nejvíc se nám nakonec líbila malba Karolíny Majtánové s motýlím motivem, kterou jsme se rozhodli také realizovat,“ přiblížila základní myšlenku místostarostka Yvona Wojaczková.

Na samotné malbě pracovalo celkem 17 žáků 4. B oboru Užitá malba z místní sklářské školy. „Společně s výtvarníkem Nikolou KHOMA Vavrousem jsme naplánovali jednotlivé fáze malby na stěnu s plochou 61 metrů čtverečních. Žáci nejprve vytvořili síť, do které vkreslovali požadovaný motiv. Další skupinka připravovala barvy a míchala jednotlivé odstíny,“ vysvětlila Nikola Kostková, vedoucí oboru Užitá malba a pokračovala: „Nejvíce si vážíme skvělé atmosféry. Naši žáci nejen dokázali spolupracovat v týmu, ale získali inspiraci pro vlastní tvorbu. Navíc se také zorientovali v postupech práce u takto rozsáhlého malířského díla.“

Město Valašské Meziříčí podpořilo vznik malby nákupem nezbytných barev, malířských pomůcek a zajistilo lešení. „Projekt jsme připravovali poslední dva roky, neboť nám jeho realizaci bohužel zkomplikoval koronavirus. Výsledná malba oživila nejen samotný vstup do bývalého pochodu, ale také celé okolí, což mě moc těší. Doufám, že zde vydrží co nejdéle a bude dělat radost chodcům i projíždějícím řidičům,“ uzavřela místostarostka Wojaczková.