Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Sport

​Mladá gynekoložka z KNTB vyhrála extrémní závod Beskydská sedmička

Lékařku Adélu Maňákovou znají ve Zlíně především maminky – ty, které už porodily nebo ty nastávající. Málokterá ale tuší, že usměvavá gynekoložka z Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati je také velmi zdatnou sportovkyní. Letos už potřetí bodovala ve dvojici s kamarádkou v prestižním vytrvaleckém závodě Beskydská sedmička.


Autor: KNTB

Adéla Maňáková (32) se ještě na střední škole věnovala závodně atletice. Poté dala přednost studiu medicíny, ale sport rozhodně neopustila. Kondici si udržuje cyklistickými i běžeckými vytrvaleckými závody.

„Do hor si na dlouhé trasy chodím odpočinout, pročistit si hlavu. Tenhle druh pohybu mě moc baví, Beskydskou sedmičku jsem běžela už pošesté,“ uvedla mladá lékařka. Nutno dodat, že z šesti účastí byla nakonec tři úspěšná umístění. V roce 2020 se svou parťačkou Veronikou Vavrušovou kategorii žen do 35 let vyhrála, loni skončily v závodu dvojic druhé a letos ve své kategorii opět obhájily první místo. Kromě toho však ještě byly celkově třetí v ženách.

Jen pro představu náročnosti Beskydské sedmičky – trasa se sedmi vrcholy Beskyd z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm je dlouhá 101 km, startuje se večer kolem deváté hodiny a ti nejlepší dobíhají druhý den odpoledne.

„Mně závody v noci nevadí, naopak mi vyhovují. Jsem zvyklá na noční směny v nemocnici, nemám takovou potřebu spánku. A když se začne rozednívat, ani mi zpětně nepřijde, že už mám spoustu kilometrů za sebou, prostě ráno začínám nový závod,“ konstatovala s úsměvem lékařka Adéla Maňáková, která na Gynekologicko-porodnické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně zamířila před šesti lety hned po studiu medicíny a loni atestovala.