Nejnovější zprávy: Za pacienty v Kroměřížské nemocnici dorazili psí zdravotníci Megy a Keisy Sumo robotů ovládne zlínskou univerzitu

Sport

​Město Vsetín rozdělilo sportovcům téměř 14 milionů

Rovných 13,7 milionu korun, tedy o 1,2 milionu více než vloni, vyčlenilo Zastupitelstvo města Vsetína do Programu pro poskytování dotací v oblasti sportu pro rok 2022. Tuto sumu rozdělilo mezi 28 žadatelů

Ilustrační foto
Autor: repro

Sportovní organizace mohly o dotaci žádat do 30. září. Učinilo tak 30 žadatelů, jejichž požadavky činily v součtu více než 20,8 milionu korun. „Žádosti projednala 15. listopadu sportovní komise, která připravila návrh na rozdělení dotací. Při rozhodování vycházela z předem stanovených pravidel, která jsou spravedlivá ke všem organizacím bez rozdílu. Prvořadé bylo pokrýt oddílům náklady na nájmy sportovišť, dále pak dopravu a rozhodčí“ uvedl místostarosta pro oblast sportu Tomáš Pifka a dodal, že následně se návrhem zabývala městská rada a poté jej v pondělí 20. prosince schválili zastupitelé.

„Celý harmonogram jsme se snažili uzpůsobit tak, abychom rozdělení prostředků schválili ještě koncem letošního roku, aby sportovní kluby obdržely dotace města na účty v úvodních měsících roku příštího. Díky tomu se jim podaří překlenout období, kdy se mnohé z nich potýkají s nedostatkem financí, neboť v tu dobu ještě nejsou uzavřeny dotační programy například Zlínského kraje či Národní sportovní agentury,“řekl Pifka s tím, že z celkového počtu 30 žadatelů bylo uspokojeno 28.

„Jsem rád, že i navzdory přetrvávající pandemické situaci, která má negativní dopady na celosvětovou ekonomiku, se oproti loňsku podařilo navýšit celkový balík financí pro sportovce o více než jeden milion korun. Tedy na historické maximum,“ dodal Pifka, podle něhož zvýšení rozdělované částky zohledňovalo klubům především rostoucí náklady na energie.

A jaké příspěvky od města tedy oddíly obdrží? VHK Vsetín dostane 5,918 milionu Kč, TJ Sokol Vsetín 600 tisíc Kč, TJ MEZ Vsetín 650 tisíc Kč, FC Vsetín 2,42 milionu Kč, Florbal Vsetín 300 tisíc Kč, TJ Zbrojovka Vsetín 1,35 milionu Kč, SKP Vsetín 290 tisíc Kč, KH Vsetín 300 tisíc Kč, VK Austin Vsetín 321 tisíc Kč, FC Spartakus Vsetín 55 tisíc Kč, Elim Vsetín 50 tisíc Kč, Klub biatlonu Vsetín-Bobrky 20 tisíc Kč, Klub biatlonu WOCO Vsetín 25 tisíc Kč, Judo Valašsko 20 tisíc Kč, SK Edie Team Vsetín 15 tisíc Kč, Ski klub MEZ Vsetín 150 tisíc Kč, VK MEZ Vsetín 60 tisíc Kč, SK Badminton Vsetín 10 tisíc Kč, Šachový klub Vsetín 62 tisíc Kč, Plavecký klub Vsetín 470 tisíc Kč, Oddíl kulturistiky a fitness Vsetín 12 tisíc Kč, Valašský kuželkářský klub Vsetín 105 tisíc Kč, TJ Slovan Vsetín 167 tisíc Kč, TOM Vsetín 60 tisíc Kč, Klub českých turistů Vsetín 50 tisíc Kč, Junák Vsetín 185 tisíc Kč, Royal Rangers Vsetín 25 tisíc Kč a Vsetín Jokers 10 tisíc Kč.