Nejnovější zprávy: Luhovaný Vincent bude letos „přes čáru“ Koupaliště ve Valašském Meziříčí letos otevře nový bazén

Kultura

Mažoretky z celé Moravy a Slezska budou soutěžit v Otrokovicích

Mažoretková soutěž Mistrovství Moravy a Slezska se po roce opět vrací do Otrokovic. Divácky atraktivní podívaná se uskuteční v sobotu 21. května 2022 na Baťově v ulici Ml. Stavbařů a ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice.


Autor: www.holesov.cz

Mistrovství Moravy a Slezska pořádá Klub společenských tanců Aleše a Dany Mědílkových. „Jedná se o postupovou soutěž v rámci Národního šampionátu mažoretkových skupin ČR a vybrané soubory postupují na Mistrovství ČR s další možností postupu na Mistrovství Evropy,“ vysvětlila Dana Mědílková, vedoucí organizačního štábu.

První část soutěže bude zahájena v sobotu dopoledne v ulici Ml. Stavbařů pochodovým defilé za doprovodu dechového orchestru. V odpoledních hodinách se mažoretky přesunou do sportovní haly Střední průmyslové školy Otrokovice, kde se bude do večerních hodin soutěžit v pódiových formacích. Soutěže se zúčastní kolem 20 souborů, které se probojovaly z oblastních kol, což je přibližně 350 až 400 soutěžících ve věku od 4 do 25 let. Město Otrokovice budou reprezentovat děvčata, která zde žijí nebo studují a patří mezi velmi úspěšné mažoretky s mistrovskými tituly.

„Díky dobrým podmínkám, které město poskytuje, se do Otrokovic pravidelně vracíme. Celá soutěž je krásnou kulturní a společenskou akcí pro veřejnost, děti a mládež, pro zdravý pohyb a rozvoj estetického vnímání,“ uvedla Dana Mědílková.

Mažoretková soutěž se uskuteční za podpory Zlínského kraje, společnosti Continental Barum s.r.o. a Vitar.