Nejnovější zprávy: Kroměříž vydala knižního průvodce – v češtině i v angličtině Zbytky z kaprů zaujaly vědce ze zlínské univerzity

Společnost

Masopustní veselice na rožnovském náměstí přilákala stovky lidí

Rožnov má za sebou masopustní veselici. Maškary a muzikanti vyrazili na Masarykově náměstí v sobotu dopoledne.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

První kroky tradičního masopustního průvodu vedly na rožnovskou radnici. Zde je přivítal starosta města Jiří Pavlica společně s místostarostkou Kristýnou Kosovou, ti průvodu popřáli úspěšnou obchůzku po městě a předali jim tradiční masopustní koblížky.

Starosta masopustnímu průvodu také předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci sobotního dne.

Tradiční masopustní průvod obstaral Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Rožnovská lesní mateřská škola a Montessori školka Na Vlně, samotnou masopustní veselici poté organizačně zajišťoval T-klub kulturní agentura a město Rožnov pod Radhoštěm.

„Jsem moc rád, že se v Rožnově dodržují takovéto příjemné tradice. Rád bych poděkoval všem, kteří se účastnili a stavili se také za námi na radnici,“ řekl starosta města Jiří Pavlica, jenž všem popřál úspěšnou obchůzku po městě a předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci toho dne.

Místostarostka Kristýna Kosová předala průvodu voňavé masopustní koblihy a vysloužila si tak tradiční taneček s hřebenářem a následně s medvědem. V rámci Masopustní veselice nechybělo lidové vodění medvěda na jednotlivých zastávkách při obchůzce Masarykova náměstí, cimbálovka, zpěv, tanec a také mnoho tradičních masek jako je kůň, vodník nebo čertice. Veselí poté pokračovalo na samotném středu náměstí.

„Masopustní veselice se dle mě velmi vydařila. Rožnovské náměstí ožilo a zúčastnilo se několik stovek lidí, mnoho z nich se nestydělo a přišlo v maskách, což mě velmi těší. Děkuji všem za hojnou účast,“ doplnila Kristýna Kosová. Na náměstí byla připravena také ochutnávka masopustních specialit a mnoho pochutin si návštěvníci mohli zakoupit také domů.