Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Policie & Hasiči

​Majitel hořícího domku bojoval s ohněm marně práškovým přístrojem

Ve Zlíně Prštném začala v pondělí večer hořet půda rodinného domku. Majitel se snažil oheň uhasit nejprve sám. Plameny nakonec zkrotili až přivolaní hasiči.


Autor: HZS Zlínského kraje

Profesionální hasiči vyjížděli k ohni před sedmou hodinou večer. Plameny pohltily jeden z rodinných domků v ulici v Rybníkách. „U požáru zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze Zlína a dvě jednotky dobrovolných hasičů ze Zlína,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Majitel domku se podle něj do příjezdu záchranářů snažil s plameny bojovat příručním práškovým přístrojem. Oheň nakonec uhasil až jeden útočný C proud vody. „Hasiči následně zkontrolovali stavební konstrukce domku termokamerou,“ doplnil Žemlička.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škoda se vyšplhala na 150 tisíc korun. Jako příčinu požáru určil vyšetřovatel hasičů nedostatečná vzdálenost hořlavých materiálů od komína.