Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Lupiče z Otrokovic policisté chytili v České Lípě

Až deset let vězení hrozí lupiči, který vloni v listopadu přepadl s nožem v ruce osmačtyřicetiletého muže z Otrokovic. Policisté podezřelého muže zadrželi kvůli této loupeži už po druhé.


Autor: pixabay

Pětadvacetiletý recidivista byl podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové krátce po přepadení zadržen a obviněn z loupeže. Od té doby se ale dalšímu vyšetřování vyhýbal. „Vyhlásili jsme proto po něm pátrání a koncem února jej kolegové zadrželi v České Lípě,“ informovala Monika Kozumplíková.

Komisař kriminální policie ze Zlína v těchto dnech navrhl státnímu zástupci, aby zadrženého muže obvinil z trestného činu loupeže. Doposud už třikrát soudně trestaný výtečník se ale k přepadení nepřiznal. O jeho vině a trestu rozhodne soud.

Jak k přepadení došlo? Podle výpovědi poškozeného se přepadení odehrálo v Otrokovicích na parkovišti blízko jeho bydliště. „Zaparkoval a šel domů. Znenadání na něj kdosi zezadu zaútočil. Strhl ho na zem, přiložil ke krku lovecký nůž a žádal po něm peníze. Napadenému muži se podařilo ze sevření dostat. Utrpěl ale zranění nožem na ruce,“ uvedla z výpovědi poškozeného policejní mluvčí. Poté napadený obyvatel Otrokovic přivolal na tísňové lince policejní hlídku. Sám skončil kvůli ošetření v nemocnici. Přivolaní policisté útočníka vzápětí vypátrali nedaleko místa incidentu. „Dechová zkouška u něj tehdy ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu. Pozitivní hodnoty vykazovala také zkouška na přítomnost drog v organismu,“ doplnila mluvčí.