Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Lesníci s Klubem českých turistů obnovili chybějící značky v Hostýnských vrších

Turisty na trasách Hostýnských vrchů nově pomáhá navigovat více než čtyřicet kovových ukazatelů s turistickým značením. V průběhu prázdnin je tam rozmístili členové Klubu českých turistů ve spolupráci s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc (ALSOL), které spravují lesy v této lokalitě.


Autor: alsol

Předcházela tomu kompletní revize značení z června letošního roku. "Před prázdninami jsme společně s členy Klubu českých turistů provedli kompletní revizi turistického značení, které bylo v některých lokalitách poškozeno nebo úplně chybělo. Stalo se tak v důsledku kůrovcové kalamity či povětrnostních vlivů, kdy musely být stromy se značkami odstraněny z lesa,“ vysvětlil důvody k obnově značek správní ředitel společnosti ALSOL Josef Kundrát.

Po vyhodnocení revize nechaly ALSOL zhotovit zhruba čtyři desítky pozinkovaných ocelových sloupků, které zástupci z Klubu českých turistů označili a umístili na turistických trasách Černá Bařina – Jehelník, Černá Bařina – Rosošné a Kuželův památník – Bílová. Všechny zmíněné trasy se nachází v oblíbených lokalitách Hostýnských vrchů, kde lesníci stále bojují s následky přemnoženého kůrovce.

,,Je pro nás důležité, aby se turisté dobře orientovali v lese a nebloudili. Snažíme se tím předejít situaci, kdy turisté nevědomky vkročí do míst, kde probíhá těžba a ohrozí tak bezpečí své i pracovníků v lese,“ uvedl na závěr jednatel společnosti ALSOL Arnošt Buček.