Nejnovější zprávy: ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar! Luhačovice lákají na toulky za architekturou

Kultura

Kroměřížskou konzervatoř čeká mimořádný noční koncert

Letní hudební akademii čeká ve středu vystoupení studentů. Na programu je v 19 hodin koncert Budoucí mistři III. a také mimořádná novinka – noční Cembalové soirée na Konzervatoři J. P. Vejvanovského, který bude zahájen kolem 21.30 hodin.


Autor: Letní hudební akademie Kroměříž

V Kině Nadsklepí zazní ve středu 17. srpna již třetí z řady studentských koncertů. Tentokrát se kromě sólistů na violoncello, klavír nebo housle představí i orchestr sestavený ze studentů akademie. Dirigent a umělecký ředitel LHAK Tomáš Nikl s nimi během konání akademie nacvičil Bartókovi Rumunské lidové tance a dvě části ze skladby Edvarda Griega Z časů Holbergových.

„Už po první společné orchestrální zkoušce jsem byl překvapený vysokou úrovní výkonů jednotlivých hráčů orchestru,“ zhodnotil Tomáš Netopil.

Po skončení koncertu připravili organizátoři mimořádný cembalový koncert na chodbách Konzervatoře J. P. Vejvanovského. V romantické atmosféře dokreslené svíčkami zazní skladby J. S. Bacha, G.F. Händela, L. Couperina a J. B. Práč. „Zlatým hřebem večera bude vystoupení lektorů – cembalistky Barbary Marie Willi a houslisty Fedora Rudina,“ pozvala výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová.

Předpokládaný začátek koncertu je ve 21.30 hodin.

Koncertům bude ve středu odpoledne přecházet přednáška o hudebním životě na kroměřížském zámku a o jeho unikátním hudebním archivu Život na zámku, kterou povede Tomáš Netopil. Jeho hosty bude tentokrát cembalistka a děkanka JAMU Barbara Maria Willi, ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal a Kateřina Fajtlová, kurátorka a správkyně hudebního archívu Arcidiecézního muzea Kroměříž.

Vstupné na oba koncerty i besedu je dobrovolné.

5. ročník Letní hudební akademie a festival klasické hudby Hudební Kroměříž se koná od 12. do 20. srpna 2022.

Více informací na hudebnikromeriz.cz a www.academykromeriz.com