Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Společnost

Kroměřížská radnice otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí

Návštěvníkům Kroměříže je opět k dispozici relaxační zóna na Velkém náměstí. V provozu bude do konce srpna.


Autor: Město Kroměříž

„Lidé si zde mohou odpočinout, občerstvit se a posedět, děti si pohrají. Odpoledne a večer je připravený program, který nabídne pohybové aktivity, kulturní akce či dílničky pro děti. Oživením léta bude nová soutěž amatérských skupin a hudebníků nazvaná R – faktor Kroměříže,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Na Velkém náměstí zabírá plochu kolem 200 metrů čtverečních. Kromě dvou city modulů ji tvoří lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dřevěný stánek pro zázemí, mobilní zeleň i herní koutek. Zajištěny jsou také odpadkové koše a toalety a podobně jako loni i vratné kelímky s motivem města Kroměříže. Dětem udělá radost koberec s umělou trávou a hrací prvky včetně velkého Člověče, nezlob se či stolu na ping-pong.

Nové soutěži amatérských skupin a hudebníků R – faktor Kroměříže budou patřit středeční večery. Návštěvníci akce vždy skupinu či umělce ohodnotí. Vítězného interpreta určí hlasování diváků na facebooku relaxační zóny. Kromě věcné ceny v podobě částky 5000 korun se vítězná skupina či umělec může těšit také na vystoupení na některé z akcí města.

Program je k dispozici na stolech v zóně a je zveřejněn na internetových stránkách města.

Město provozovalo relaxační zónu už čtyřikrát, v roce 2020 na Velkém náměstí kvůli epidemii koronaviru nebyla. Relaxační zóna bývá vítaným zpestřením letních měsíců ve městě. Během léta nabízí kromě posezení v samotném centru historického města také desítky kulturních a sportovních akcí, dílniček a workshopů pro děti i dospělé.