Kroměříž si posvítila na neukázněné cyklisty a koloběžkáře. Padaly pokuty
Strážníci v těchto dnech opět kontrolovali v ulicích Kroměříže cyklisty a uživatele koloběžek. Během akce zjistili 15 přestupků v podobě jízdy po chodníku na kole či na koloběžce nebo za jízdu bez přilby.
Autor: Město Kroměříž
„Většinu přestupků strážníci vyřešili domluvou, ale někteří provinilci dostali na místě pokutu,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.
Akce probíhala v centru města a na dalších místech, kde se cyklisté často pohybují, například v Bezručově parku, na Slovanském náměstí a v okolí škol. „Preventivní akce se budou opakovat i v jiných částech města, jelikož bezpečnost cyklistů, a i všech účastníků mezi sebou v provozu na pozemních komunikacích je velmi důležitá,“ dodal Kubiš.
Při podobné akci v červnu strážníci zjistili 28 přestupků.
.jpg)
.jpg)


