Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

Kroměříž má nové turistické poznávací trasy i malovanou cyklomapu

Turisté si mohou nově prohlédnout Kroměříž také díky sérii krátkých poznávacích tematických procházek pod názvem Kroměříží po svých. Původní čtveřici tras s mapami letos doplnila o další dvě.


Autor: Město Kroměříž

„Chceme turistům ukázat, že naše město nemá jen zámek a zahrady, ale že je u nás spousta zajímavých míst a zákoutí, která mají své kouzlo a historii a velmi často nejsou vidět na první pohled,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Pro cyklisty město spolu s partnery vydalo novou ručně malovanou cyklomapu.

V minulém roce město připravilo trasy nazvané Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města, Dětská výprava za poznáním a Arcibiskupský zámek a zahrady. Letos k nim přidalo dvě trasy – Místa a osobnosti vojenské minulosti a Kde se pivo vaří… „Vojenská“ trasa provede zájemce po místech spojených s armádní historií Kroměříže, ať už tou vzdálenější týkající se třeba arcibiskupské gardy nebo mladší připomínající osobnosti a výzbroj vojsk 2. světové války. Trasa „pivní“ pak není klasickou procházkou, ale spíše tipem na návštěvu některého ze tří minipivovarů vařících pivo v Kroměříži nebo hospůdek jejich pivo čepujících.

Trasy vedou většinou centrem města a jsou dlouhé zhruba jeden až tři kilometry. Lidé je projdou v krátkém čase, zhruba do hodiny, nepotřebují průvodce, ani odborníka poskytujícího informace. Ke každé trase totiž město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí a jsou propojena do příjemné procházky. Mapka je praktická, vejde se do kapsy a celá sada map Kroměříží po svých je k dostání v Turistickém informačním centru.

Na stejném místě návštěvníci Kroměříže na vyžádání obdrží také cyklomapu, kterou ručně malovaly děti ze základních či základních uměleckých škol regionu. Provede je městy a obcemi Kroměřížska. Na mapě cyklisté najdou ručně malované turistické cíle a zajímavosti z každé lokality. Na mapce či na přiložené brožuře si pak k danému městu či obci dohledají další informace.