Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Aktuálně

Kroměříž: Lidé bez smlouvy na elektřinu dostanou pomoc na radnici

Na Kroměřížsku přišlo o dodavatele energie velké množství zákazníků. Podle zástupců jednoho z největších dodavatelů elektřiny v regionu ale nereagují na e-maily, dopisy ani SMS, ve kterých jsou upozorňováni na nutnost uzavřít novou smlouvu.

Ilustrační foto
Autor: repro Město Kroměříž

Lidé, kteří se dostali do problémů kvůli ukončení působnosti některých dodavatelů elektrické energie, se mohou přijít poradit o dalším postupu na kroměřížskou radnici. Ve středu 26. ledna od devíti do 14 hodin jim bude v zasedací místnosti ve druhém patře k dispozici zástupce energetické společnosti, který jim pomůže s dalším postupem.

Zákazníci, kteří přišli o dodavatele energie, jsou momentálně v režimu dodavatele poslední instance (více na webu https://www.eon.cz/domacnosti/zakaznicka-pece/zmeny-ve-smlouve/dodavatel-posledni-instance/). „Tito zákazníci musí vyřešit nové smlouvy u dodavatelů do konce dubna, jinak může dojít k odpojení jejich elektroměrů a plynoměrů,“ uvedla Eva Veselá ze společnosti E.ON Energie.

Podle ní se na Kroměřížsku jedná o nemalé množství zákazníků, kteří přišli o dodavatele energie, ale nereagují na e-maily, dopisy ani SMS, ve kterých je dodavatel poslední instance upozorňuje na nutnost uzavřít novou smlouvu. Zástupce energetické společnosti zájemcům, kteří se nacházejí v režimu poslední instance, zodpoví 19. ledna případné dotazy a pomůže jim s vyřešením situace.