Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Kultura

Kroměříž hledá talenty – v relaxační zóně startuje soutěž amatérských kapel R – faktor

​Z pódia relaxační zóny se až ke hvězdám hudebního nebe může odrazit vítěz nové soutěže amatérských umělců a skupin nazvané R – faktor Kroměříže.


Autor: Město Kroměříž

„I ty největší hvězdy mnohdy začínaly v garážích či zapadlých zkušebnách. Věřím, že i v Kroměříži a okolí máme talentované hudebníky, o kterých zatím nevíme. Přijďte je podpořit, ale také si poslechnout dobrou muziku a pobavit se,“ zval starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

R – faktoru bude v relaxační zóně na Velkém náměstí patřit vždy středeční večer, začínat se bude od 19 hodin. Postupně vystoupí 6. července Martin Čmelík, 13. července Marek Hejhal a Vojta Rohlíček, 20. července Peřeje, 27. července VéDéčko, 3. srpna Death Race For Sororrow, 10. srpna M. Fever, 17. srpna Sagittarius a 24. srpna Glate. Hrát mohou vlastní i převzaté písničky.

Návštěvníci akce poté skupinu či umělce ohodnotí. „Vítězného interpreta určí hlasování diváků na facebooku relaxační zóny, které začne po posledním koncertu 24. srpna a skončí ve středu 31. srpna ve 12 hodin. V 19:30 pak bude v relaxační zóně vyhlášen vítěz,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru Útvar tajemníka. Kromě věcné ceny v podobě částky 5000 korun se vítězná skupina či umělec může těšit také na vystoupení na některé z akcí města.

Město otevřelo relaxační zónu ve středu. V provozu bude až do konce srpna. Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Kromě posezení s občerstvením jsou v zóně připraveny pohybové aktivity, kulturní akce či dílničky pro děti.