Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Kroměříž hledá provozovatele letní relaxační zóny na Velkém náměstí

Záměrem radnice je oživit Velké náměstí v Kroměříži během letních prázdnin. Nový provozovatel by měl v centru města vytvořit odpočinkovou zónu pro Kroměřížany i návštěvníky.


Autor: Město Kroměříž

Kroměřížská radnice na léto opět připravuje relaxační zónu, jejímž hlavním smyslem je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i turisty. Město proto hledá provozovatele, který v termínu od 29. června do konce letních prázdnin zajistí občerstvení a provoz zóny. „Věřím, že nám letošní léto epidemie nepokazí a že budeme moci relaxační zónu opět nabídnout obyvatelům města i turistům,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Zóna se bude opět nacházet na ploše kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistí lavičky, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dřevěný stánek pro zázemí, mobilní zeleň, herní koutek, přívod elektřiny, odpadkové koše a toalety i vratné kelímky s motivem města Kroměříže. Možné je také využití dřevěných stánků, které byly součástí vánočních trhů na Velkém náměstí.

„Od provozovatele očekáváme kvalitní občerstvení, a to včetně technického a materiálového vybavení nutného pro provoz občerstvení, zajištění denní obsluhy, bezpečnosti a údržby prostoru a samozřejmě i dodržování všech platných právních předpisů potřebných pro provozování občerstvení,“ poznamenala Petra Svačinová, vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka.

Nabídka musí obsahovat název a kontaktní údaje provozovatele, návrh řešení prodejního prostoru (popis a případně vizualizaci), návrh nabízeného sortimentu a rozsahu poskytovaných služeb, návrh provozní doby včetně způsobu personálního zajištění a návrh vlastní iniciativy související s programem a zaměřením na podporu turismu. Zájemci mohou posílat nabídky do 28. února 2022 na adresu: město Kroměříž, odbor Útvar tajemníka, Velké nám. 115, 767 01 Kroměříž nebo e-mailem na adresu marcela.nehodova@mestokm.cz, kde také získají i podrobnější informace. Provozovatele zóny bude schvalovat městská rada.

Kroměřížská radnice relaxační zónu na Velkém náměstí provozovala již čtyřikrát. Relaxační zóna je vítaným oživením letních měsíců ve městě. Kromě posezení a oddechu nabízí také kulturní a sportovní akce, dílničky pro děti i dospělé, na kterých se podílejí nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky.