Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Společnost

Krajští úředníci rozdávali zdarma oblečení.Akci uspořádali už podruhé

Zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje uspořádali v úterý 21. června akci nazvanou Zlínský ZDARMÁČEK. Zájemcům nabízeli zdarma oblečení, obuv, hračky, batohy a další věci. Šlo o druhý ročník dobročinné akce.


Autor: Jiří Balát

„Úředníci mezi sebou vybrali věci, které by ještě mohly někomu posloužit. Šlo o obnošené i nové oblečení, obuv, školní potřeby a další. Zhruba dvacet pracovnic se postaralo také o třídění věcí a jejich nachystání k odběru. Oproti loňskému prvnímu ročníku jsme mezi sebou vybrali dvojnásobné množství věcí, což je úžasné. Jsem ráda, že nás ve Zlínském kraji spojuje touha pomáhat,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí a neziskový sektor.

„Ráda bych poděkovala zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě této akce i těm, co přinesli věci, které ještě někomu udělají radost,“ doplnila Jitka Hlavačková, ředitelka Krajského úřadu Zlínského kraje.

Za zrodem akce Zlínský ZDARMÁČEK stojí Odbor personální Krajského úřadu Zlínského kraje, který v rámci společenské odpovědnosti vybízí zaměstnance k účasti i na dalších akcích, jako je například Ukliďme svět.