Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Krajská nemocnice ve Zíně nasadila do provozu čtyři nové sanitky

Čtyři nové převozové sanitky nasadila v minulých dnech do provozu Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB). Jde o moderní vozy typu Volkswagen Transporter, speciálně upravené dle požadavků zdravotníků. Jejich pořízení vyšlo na cca 5 100 000 korun.


Autor: Krajská nemocnice T. Bati Zlín

„Tak jak průběžně investujeme do přístrojového vybavení, investujeme i do vozového parku. Nové sanitky nahradí ty, které nemocnice pořídila před dvaceti lety a které už dosluhují,“ sdělil Michal Filip, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati.

Nové sanitky mají celou řadu předností, které usnadňují převoz pacientů i práci posádky. Jsou vybavené například polohovatelnými lehátky, posuvnými sedačkami a rampami pro jejich výjezd a nájezd a různým zdravotnickým vybavením. „Mají také klimatizaci, a to jak v kabině pro řidiče, tak v prostorách pro pacienty,“ upozornil Leoš Růžička, vedoucí Oddělení dopravy ve zlínské nemocnici.

KNTB má nyní k dispozici celkem 22 sanitek. Jsou značně vytížené, například během minulého roku najely v souhrnu cca 680 000 kilometrů, což bylo asi o 15 000 kilometrů více než v roce předchozím. „Sanitku vyřazujeme z provozu, když má najeto kolem šesti set tisíc kilometrů. Může to být později ale i dříve, záleží vždy na technickém stavu konkrétního vozidla,“ upřesnil Leoš Růžička.