Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Kraj podpoří záchranné stanice pro zraněná zvířata i oblíbené akce v regionu

​TOP Víno Slovácka, Dožínky či Zemědělská výstava jsou v našem kraji oblíbené a hojně navštěvované akce. Zlínský kraj přispěje na jejich uspořádání i v letošním roce a zároveň podpoří činnost záchranných stanic volně žijících živočichů a dobrovolníků, kteří obnovují turistické značení.

Ilustrační foto
Autor: Facebook Záchranná stanice Hošťálková

Záchranu volně žijících handicapovaných živočichů podpoří kraj dotací ve výši 150 tisíc korun. Poskytnutí financí na zajištění činnosti Záchranné stanice Bartošovice v roce 2022 schválili krajští radní, kteří také doporučili Zastupitelstvu Zlínského kraje ke schválení přidělení dotací na akce pořádané agrárními komorami a Klubu českých turistů na obnovení turistických značek. Kraj tak poskytne agrárním komorám, záchranným stanicím volně žijících živočichů a Klubu českých turistů dotace v celkové výši 1,82 milionu korun.

„Podpora záchranných stanic poskytujících péči zraněným živočichům je důležitá. Tyto spolky jsou závislé na dotacích, které směřují na nákup krmení a potřebného vybavení pro ošetření a rehabilitaci zvířat. Za důležité považuji také podporu akcí se zemědělskou tématikou, které jsou v kraji oblíbené, například Dožínky Zlínského kraje nebo Chovatelský den na Valašsku,“ sdělila náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí, zemědělství a venkov.

Poskytnutí dotace Záchranné stanici volně žijících handicapovaných živočichů v Bartošovicích již schválili radní. Dále doporučili zastupitelům ke schválení udělení dotací Okresní agrární komoře Kroměříž na pořádání akcí Zemědělská výstava a Dožínky Zlínského kraje, Agrární komoře Uherské Hradiště na pořádání akce TOP Víno Slovácka, Agrární komoře Valašska na Chovatelský den na Valašsku, Záchranné stanici volně žijících živočichů Buchlovice na zajištění činnosti a Klubu českých turistů na obnovu značení.

„Bez nadšení Klubu českých turistů by se mnozí lidé v lesích těžko orientovali. Členové spolku obnovují turistické značení na území kraje,“ doplnila Hana Ančincová. Zastupitelé budou individuální dotace schvalovat na svém příštím zasedání, které je naplánováno na 28. února.