Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Společnost

Koupaliště ve Valašském Meziříčí letos otevře nový bazén

V průběhu letošního června má být hotovo! Řeč je o novém rekreačním bazénu s ohřevem vody, atrakcemi pro všechny generace a také rekonstruovaném vstupu na valašskomeziříčském koupališti.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Od loňského září je na koupališti, které provozuje městská společnost ST Servis, s. r. o. (dále ST Servis), pořádně živo. Valašské Meziříčí zde totiž zahájilo stavbu nové vodní plochy, která po 16 letech nahradí nevzhlednou „díru“ po starém plaveckém bazénu.

„Naši předchůdci na radnici zvažovali například zavezení toho prostoru hlínou. My jsme se však rozhodli vyhovět přání našich občanů a koupaliště rozšířit. Ročně sem totiž v průměru zavítá 30 tisíc návštěvníků a postupně jsme tak naráželi na kapacitní možnosti areálu,“ popsal současnou situaci starosta Robert Stržínek.

Město počítá s tím, že pokud se nevyskytnout neočekávané komplikace, moderní bazén vyzkouší první návštěvníci už v červnu. „Aktuálně čekáme na vydání kolaudačního rozhodnutí. Poté už nebude nic bránit tomu, aby zde koupací sezona začala naplno,“ řekl starosta Stržínek a s úsměvem pokračoval: „Vyžití zde najde nejen mládež, ale v relaxační zóně také starší generace. Nová nerezová vana má hloubku 1,2 metrů a plochu krásných 800 metrů čtverečních. Součástí bazénu je i 16metrová skluzavka, 75metrový tobogán nebo třeba lehátka a sedátka s perličkou. Velkou výhodou je tepelná přípojka pro ohřev vody v bazénu.“

Práce, jejichž součástí je i rekonstrukce hlavního vstupu na koupaliště, si vyžádaly 60 milionů Kč bez DPH. „Díky novému bazénu se zvýší kapacita bazénů ze současných 320 na 580 osob a denní kapacita celého areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků. Počítáme i s tím, že tepelná přípojka přispěje k prodloužení koupací sezony,“ doplnila Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis.

Na valašskomeziříčském městském koupališti se dnes nachází tři vodní plochy. Plavecký bazén s šesti drahami nabízí plochu 375 m2, rekreační 585 m2 a dětské brouzdaliště 100 m2. Nově je tak doplní nerezový bazén s plochou 800 m2, širokou nabídkou atrakcí a tepelnou přípojkou pro ohřev vody.