Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Koupaliště ve Valašském Meziříčí dostane nový bazén

Koncem uplynulého týdne potvrdila valná hromada městské společnosti ST Servis, s. r. o. (dále ST Servis) výběr dodavatele nového bazénu včetně ohřevu vody pro areál letního koupaliště. Návštěvníkům by měl sloužit už od následující letní sezony v roce 2022.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Každoročně navštíví valašskomeziříčské městské koupaliště na 30 tisíc lidí. Kapacita stávajících bazénů však zejména v horkých letních dnech nedokáže pokrýt velký zájem návštěvníků.

„V areálu máme v tuto chvíli oplocenou díru, kde se dříve nacházel starý plavecký bazén. Tento prostor je nevyužívaný již od roku 2006. I když naši předchůdci na radnici zvažovali mimo jiné i jeho zavezení, my jsme se rozhodli využít toto místo pro vznik další vodní plochy s mnoha atrakcemi. Nový bazén by měl nabídnout adekvátní vyžití nejen pro mládež, ale také pro starší generaci,“ nastínil problematiku starosta Robert Stržínek.

Radnice proto prostřednictvím své společnosti ST Servis, která zajišťuje správu městských sportovišť, vyhlásila výběrové řízení na dodavatele této stavby. „Původně projektované náklady přes 61 milionů korun bez DPH se nám podařilo soutěží snížit na 57,5 milionu. Takový výsledek nás opravdu těší a to zejména s ohledem na enormní růst cen ve stavebnictví. V posledních měsících totiž stoupla o desítky procent cena některých stavebních materiálů, mimo jiné nerezových prvků,“ řekl starosta.

Stavba nového bazénu začne hned po skončení aktuální letní sezony v září. „Dokončen by měl být v příštím roce tak, aby si jej návštěvníci už o prázdninách mohli užít naplno,“ vysvětlila Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis. Díru po starém bazénu nově vyplní nerezová bazénová vana s hloubkou 1,2 metru a plochou 800 m2.„Bazén nabídne lidem také 16metrovou skluzavku, 75metrový tobogán, vodní atrakce a starší návštěvníci jistě ocení lehátka a sedátka s perličkou. Díky tepelné přípojce se nový bazén dočká také ohřevu vody, což přispěje k prodloužení letní koupací sezony,“pokračoval starosta Stržínek.

Vedle výše popsané investice chystá ST Servis ještě rekonstrukci hlavního vstupu na koupaliště. „V tomto případě pracujeme s projektovanými náklady 3,4 milionu korun bez DPH. Aktuálně dokončujeme výběrová řízení na dodavatele jednotlivých částí rekonstrukce. Stavební práce plánujeme zahájit taktéž po konci aktuální sezony v září,“ doplnila Wrzecká.

Stávající plavecký bazén s šesti plaveckými drahami nabízí plochu 375 m2, ten rekreační 585 m2 a dětské brouzdaliště 100 m2. Jejich souhrnná kapacita je pak 320 osob. Díky novému bazénu s plochou 800 m2 se kapacita zvýší na 580 osob a denní kapacita celého areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků.