Nejnovější zprávy: Namísto legendární Slávie bude na náměstí v Kroměříži Česká pošta Vědci z UTB vyvíjejí novou generaci anikorozivních nátěrů

Kultura

Kino Hvězda je druhé nejnavštěvovanější v ČR

Kino Hvězda v Uherském Hradišti vloni uvedlo 164 filmů a celkem 616 představení, které vidělo 32 849 diváků.

Ilustrační foto
Autor: Letní filmová škola Uherské Hradiště

Akreditované výsledky tržeb a počtu diváků za rok 2021 dovolily Kinu Hvězda v Uherském Hradišti vystoupat na 2. místo v celé ČR v kategorii jednosálových kin.

Potěšující zpráva přišla z Unie filmových distributorů. „Je to určitě odměna za složitou práci v nelehkých podmínkách celého roku, kdy zejména na podzim a v zimě byla práce se změnami či rušením titulů v čase nejistoty a nutných epidemiologických nařízení vyčerpávající,“ nechal se slyšet ředitel Kina Hvězda Josef Korvas.

Výsledek je vedle návštěvnosti několika trháků, zejména těch domácích (Prvok, Šampon, Tečka a Karel, Matky, Zátopek, Karel), ke kterým se přidalo také několik zahraničních hitů (Není čas zemřít, Duna, Venom 2 a Spider-Man: Bez domova), též oceněním patriotismu diváků k jejich oblíbenému kinu a vyjádřením jejich potřeby kulturního vyžití.

Moderní stavba městského kina byla realizována v letech 1965-1968 podle návrhu ing. arch. Zdeňka Michala. Šlo o první širokoúhlé kino v Československu, budova byla navržena zároveň jako protiatomový kryt pro 900 osob. Slavnostní otevření kina Hvězda premiérou filmu Františka Vláčila Markéta Lazarová se uskutečnila 6. 10. 1967. Na počátku 21. století došlo k modernizaci zařízení kina, a to jak promítacího, tak bezpečnostního.