Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Policie & Hasiči

AKTUALIZACE. Hořící kladovka zablokovala v Horní Bečvě průjezd na Slovensko

​Silniční tah I/35 vedoucí na Slovensko v obci Horní Bečva zablokoval v úterý 20. červnece vzpříčený hořící kamion s kládami.


Autor: Policie ČR

Došlo zde k havárii nákladního vozidla, které přepravovalo klády. Kladovka narazila do svodidel a zablokovala oba jízdní pruhy. Následně vozidlo začalo hořet. Řidič (ročník 1996) vyvázl bez zranění. Komunikace byla zcela neprůjezdná.

Čtyřiadvacetiletý zahraniční řidič jel směrem na Slovensko. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou u něj zřejmě došlo k mikrospánku a vyjel proto vpravo mimo cestu, kde narazil do svodidla. Poté nákladní souprava dostala smyk, převrátila se na bok přes celou šíři komunikace a začala hořet. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní.

Na nákladním automobilu a návěsu vznikla škoda 3 700 000 korun.

Komunikace byla téměř sedm hodin zcela neprůjezdná. Policisté odkláněli provoz. Nehodu i nadále šetří vsetínští dopravní policisté.

Přivolaní hasiči zajistili místo události a pomocí několika proudů požár lokalizovali a likvidovali. V nedalekém potoce se naštěstí nepotvrdil žádný únik provozních kapalin, hasiči však z preventivních důvodů nainstalovali nornou stěnu.

Požár byl nahlášen krátce po půl čtvrté odpoledne.