Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Sport

Hokejisté Zlína sestoupili po 42 letech z nejvyšší soutěže

Velmi malá naděje na setrvání v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej definitivně padla. Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 57. kola na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 1:4 a po 42 letech nepřetržitého působení mezi elitou sestupují do první ligy.


Autor: HC Berani Zlín

Berani ztratili čtyři kola před koncem základní části i malou teoretickou naději na záchranu. Kubiš a spol. prohráli v letošní sezoně počtvrté s hokejisty z města automobilů.

Zlínští ještě dokázali odpovědět na vedoucí gól Bruslařů v 15. minutě gólem v přesilovce, ale poté se duel odehrával zcela v režii domácího týmu. Jediný gól vstřelil Bedřich Köhler. První extraligový zápas mezi seniory odehráli junioři Vojtěch Riedl a Jakub Čechmánek. Zlín hraje v úterý 1. března v 17:30 hodin doma se Spartou, jedná se o dohrávku 44. kola.

Branky a nahrávky: 13. min Kotala (Pláněk, Fořt), 19. Lintuniemi (Raška), 27. Flynn, 40. Pláněk (Fořt, D. Šťastný) – 15. Köhler (Kubiš, Suhrada). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Kajínek, Jiří Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 977. Střely na branku: 47:13. Zblokované střely: 16:4. Hity: 4:2. Vhazování: 26/44 (59%) - 18/44 (41%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

BK Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), Moravec, Lintuniemi, Jánošík, Fillman - D. Šťastný, Kotala, Lunter - P. Kousal, A. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Raška - J. Stránský (A), Bičevskis, Eberle. Trenéři: Rulík, Haken, Mensator.

PSG Berani Zlín: Kašík – Suhrada, O. Němec (A), Matyáš Hamrlík, Ferenc, Riedl, M. Novotný – Zabusovs, Claireaux, Honejsek – Köhler, Hejcman, Kubiš (C) – Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) – Fryšara, R. Veselý, Karafiát – J. Čechmánek. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): „Je mi líto, že zrovna zápasem u nás Zlín sestupuje ze soutěže. Jeho hráči předvedli obětavou hru podpořenou výborným brankářem. Musím pochválit naše hráče, protože jsme si za vítězstvím šli postupnými krůčky. Hlavně ve druhé třetině jsme se dostali do spousty gólových šancí. Ve třetí třetině už bylo rozhodnuto. Vítězství jsme potřebovali, chtěli a nakonec i zasloužili."

Luboš Rob (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Jeli jsme do Boleslavi s tím, že naše ztráta na záchranu je maximální. Boleslav navíc hraje o play off, a pro ně šlo jakoby o povinné body. Nezačali jsme zle, ale nechali jsme se dvakrát zbytečně vyloučit. Boleslav dostala správný rytmus hry a od určité chvíle byla lepším týmem. Hlavně gól na 2:1 byl zbytečný a od té doby byla Boleslav jasně lepší. Držel nás ještě Kašík, ale my už jsme zápas, nechci říct dohrávali. Ale ty momenty sestupu už jsme měli v hlavách. Nakonec konečný výsledek 1:4 je pro nás ještě lichotivý.“