Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Kultura

Historkami a zákoutími Kroměříže provedou v létě zájemce Biskupští manové

Zájemce o historii a památky města opět provedou Kroměříží průvodci v historických kostýmech. Sérii komentovaných procházek městem připravili členové spolku Biskupští manové.


Autor: Město Kroměříž

Letošní prohlídky Tajemství staré Kroměříže mají podtitul „Z významných událostí města“. Upozorní na důležité mezníky, příběhy, pověsti, skutečnosti a výročí, která si Kroměříž a její památky, instituce i slavní rodáci v letošním roce připomínají. Informace předkládané průvodcem jsou doplněny scénkami, které dokreslují atmosféru a dobu, v nichž se příběh udál.

„O komentované prohlídky je tradičně velký zájem. Přinášejí zábavnou formou informace o městě a jsou vhodné pro děti i dospělé. Jistě se jich rádi zúčastní návštěvníci města i Kroměřížané,“ řekl starosta města Tomáš Opatrný.

Putování po místech se zajímavou historií se poprvé uskuteční v pátek 30. června a poté budou průvodci se svými posluchači lačnícími po informacích o historii města procházet kroměřížskými ulicemi každý druhý pátek. Sraz účastníků je vždy u kašny uprostřed Velkého náměstí, kde každá z prohlídek v 18 hodin začíná. Vstupné se platí na místě a pro dospělého je 80 a pro děti a seniory 50 korun.

Termíny:

30. června 2023

14. a 28. července 2023

11. a 25. srpna 2023

Začátek prohlídky:

Kašna na Velkém náměstí v 18 h