Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

Hejtmanství chce letos mezi filmaře rozdělit šest milionů

Vznik pěti filmových projektů ve Zlínském kraji podpořili krajští radní. Mezi vybrané projekty rozdělí šest milionů korun z krajského dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Prostřednictvím tohoto programu přispíváme k vytváření optimálních podmínek pro zachování a především další rozvoj filmového průmyslu v našem kraji, který zde má dlouholetou tradici. Filmování přináší Zlínskému kraji řadu výhod. Produkční týmy využívají při natáčení služby a dodávky zdejších firem, nabízejí pracovní příležitosti místním filmařům, technikům, hercům i studentům. Zapomenout nelze ani na významný marketingový efekt spočívající v propagaci a zviditelnění našeho kraje," řekla radní Zlínského kraje pro oblast kultury Zuzana Fišerová.

Program je zaměřen na podporu přípravy i samotné produkce audiovizuálních děl, konkrétně na vznik hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů a seriálů určených pro distribuci v kinech i vysílání v televizi.

Celkem bylo na základě zveřejněné výzvy na krajský úřad předloženo 14 žádostí o podporu, které prošly hodnotícím bodovým systémem. Podle přiděleného nejvyššího počtu bodů bylo vybráno pět konkrétních projektů. O přidělení dotací zastupitelstvo rozhodne na svém zasedání 27. června.

K podpoře jsou navrženy projekty nazvané „Úsvit“, „Vika, sůva z nudlí“, „Identita – 7 příběhu českého grafického designu, „Bohatství ukryté v tradici –2. řada seriálu“ a „Sex O´ Clock“.