Nejnovější zprávy: Otrokovice zvou na společné sázení stromů. Připraveny jsou ovocnany i keře ​Herec Slováckého divadla Zdeněk Trčálek: Večer šohaj, ráno ogar!

Aktuálně

Hejtman Radim Holiš vyznamenal dárce kostní dřeně

Šest loňských dárců kostní dřeně obdrželo vyznamenání z rukou hejtmana Zlínského kraje. Radim Holiš jim udělil záslužné vyznamenání II. stupně.


Autor: Jiří Balát

„Každým rokem v naší zemi onemocní stovky lidí včetně malých dětí leukémií a dalšími vážnými nemocemi a jedinou záchranou pro ně je transplantace kostní dřeně. Neexistuje větší dar, než dát někomu naději na život. Jsem rád, že se v našem kraji daří nacházet další a další hrdiny, kteří jsou ochotní přispět k záchraně života,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Oceněnými dárci za rok 2021 ve Zlínském kraji jsou Zdeněk Elefant, Nikola Lacková, Petr Nedoma, Karel Špaček, Radim Ovčačík a Michal Bumbálek. „Do registru dárců kostní dřeně jsme se zapsali hromadně s kolegy z práce. Až po sedmi letech se mi z registru ozvali, že je pacient, kterému bych mohla pomoci, s čímž jsem vůbec neváhala. Myslím si, že každý, kdo je zdravý, by se měl do registru dárců zapsat. Je spousta lidí, kteří nás potřebují a čekají na naši pomoc,“ uvedla Nikola Lacková.

Do Českého národního registru dárců kostní dřeně se mohou zapsat zdraví zájemci ve věku od 18 do 35 let. Stačí k tomu jen kapka krve nebo stěr z dutiny ústní a vyplnění dotazníku. Zapsat se do registru bude možné i během Zlín Film Festivalu od 26. května do 1. června vždy od 15 do 19 hodin v parku Komenského ve Zlíně. Více informací o dárcovství kostní dřeně na https://www.kostnidren.cz/