Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

Havárie koloběžkáře. Nadýchal 3,5 promile

Hned dva řidiči elektrokoloběžek havarovali ve čtvrtek ve Zlíně. Obě dopravní nehody skončily zraněním. Ani jeden z řidičů koloběžky neměl na hlavě nasazenou přilbu.


Autor: Policie ČR

Krátce před devátou hodinou ráno po požití velkého množství alkoholu havaroval dvaapadesátiletý muž ve Zlíně – Malenovicích při jízdě z kopce po ulici Sokolovská k ulici Tyršova. Přestože při pádu z koloběžky utrpěl zranění, snažil se z místa ujet a vydal se zpět, do kopce. Po ujetí asi dvaceti metrů opět havaroval. Záchranáři ho se zraněním převezli do nemocnice. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 3,57 promile alkoholu. Při jízdě neměl nasazenou přilbu.

Krátce před čtrnáctou hodinou na třídě T. Bati ve Zlíně řídila elektrickou koloběžku sedmadvacetiletá žena, která jela v rozporu se zákonem po chodníku. Při jízdě srazila malého chlapce, který šel po chodníku. Se zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice. Řidička koloběžky také neměla na hlavě nasazenou přilbu.

Přesný průběh a míru zranění jednotlivých účastníků obou dopravních nehod prověřují zlínští dopravní policisté.