Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Hasiče zaměstnal noční výjezd na hřebeny Javorníků, hořela tam chata

Noční zásah na hranici se Slovenskem absolvovali o víkendu hasiči. Hořela chata na hřebeni Javorníků.

Krátce před třetí nedělní hodinou ráno v V 3:48 hodin přijali hasiči hlášení o požáru chaty v horském středisku Kohútka v okresu Vsetín.

Podle oznamovatele je chata v blízkosti hranic se Slovenskou republikou. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Halenkov, Karolinka a Nový Hrozenkov.

U chaty, která je na území Slovenské republiky, byli jako první dobrovolní hasiči z Halenkova, následováni kolegy z Karolinky a Nového Hrozenkova.

V dýchacích přístrojích byl proveden průzkum a nebylo zjištěno plamenné hoření. Od majitele se dozvěděli, že přijel v pátek večer a zatopil v kamnech. Nad ránem zjistil silné zakouření a proto oznámil požár.

Nejvíce kouř vycházel zpoza dřevěného obložení komína. Zakouřený prostor byl odvětráván přetlakově ventilátorem a byl natažen jeden vysokotlaký proud vody. Následně bylo rozebráno obložení a byl zjištěn ohořelý trám v komíně.

Chata je na území sousedního státu. Šetření požáru a stanovení výše škody je tak v pravomoci slovenských státních orgánů. Při požáru nedošlo k zranění osob.

Fotogalerie