Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

​Fotbaloví fanoušci napadli policejní hlídku

Policisté zadrželi v sobotu (15. 5.) večer před restaurací Krček v Uherském Hradišti pět fanoušků. Za násilí proti úřední osobě a výtržnictví jim hrozí až čtyřleté vězení.


Autor: Policie ČR

K incidentu došlo ve 21:45 po ukončení fotbalového utkání. Jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo.

Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů.

Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek.

V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim nyní hrozí až čtyřleté vězení. Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté.

Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci.