Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

​Feťák si v Otrokovicích vypůjčil na projížďku Mercedes

Jednadvacetiletý cizinec odjel v Otrokovicích se zaparkovaným Mercedesem Benz. Majitel auta si v zapalování nechal klíče a odešel do práce.


Autor: Policie ČR

Policisté z Otrokovic ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci jednadvacetiletému cizinci, který si v pondělí dopoledne bez vědomí majitele půjčil motorové vozidlo značky Mercedes zaparkované v Otrokovicích a odjel s ním. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Nepříjemné chvíle zažil v pondělí dopoledne dvaapadesátiletý muž ze Zlína, když krátce po příjezdu do svého zaměstnání v Otrokovicích zjistil, že se jeho vozidlo Mercedes Benz nenachází na místě, kde ho zaparkoval. Kontaktoval proto policisty s oznámením o krádeži vozidla. Nejistota naštěstí netrvala dlouho. Asi po půl hodině se najednou „odcizené“ vozidlo objevilo u firmy, kde bylo původně zaparkované. Vystoupil z něj mladý muž, který všem přítomným vysvětlil, že využil toho, že byl klíček v zapalování a chtěl se s vozidlem projet. Netušil prý, že je to protiprávní. Vysvětlil, že Otrokovice nezná, vystoupil tady před pár dny z projíždějícího vlaku.

Policisté zjistili, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění, zkouška na přítomnost drog u něj byla pozitivní, lékařské vyšetření odmítl. Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Za řízení pod vlivem návykové látky a za odmítnutí lékařského vyšetření ke zjištění přesného množství a druhu drog hrozí muži další postihy ve správním řízení.