Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Policie & Hasiči

Dopravu řídí nejlépe policisté z Uherského Hradiště

Deset dopravních policistů z celého kraje soutěžilo v řízení dopravy. Vítězství si odvezl tým z Uherského Hradiště.


Autor: Policie ČR

V Kroměříži pořádali Krajskou soutěž dopravních policistů. Jejím účelem bylo prověřit teoretické a praktické dovednosti v řízení silničního provozu.

Zúčastnilo se jí celkem 10 dopravních policistů, rozdělených do pěti týmů podle okresů. Teoretická část proběhla v zasedací místnosti Územního odboru Kroměříž, praktická část proběhla na křižovatce ulic Hulínská, Kaplanova, Čelakovského. V danou dobu bylo vypnuto světelné signalizační zařízení a policisté pod dohledem hodnotící komise řídili provoz.

Nejlépe si se vším poradil tým Dopravního inspektorátu Uherské Hradiště – prap. Martin Krahula a pprap. Petr Urbánek, jako druzí se umístili nprap. Vladimír Záchvěj a pprap. Ladislav Hořanský z Oddělení silničního dohledu Zlín a třetí skončili pprap. Tereza Jarošová a nstržm. Radek Smolík z Dopravního inspektorátu Zlín. Mezi jednotlivci byl na prvním místě prap. Martin Krahula, jako druhý skončil pprap. Ladislav Hořanský a jako třetí se umístil nprap. Vladimír Záchvěj.

První dva policisté budou Zlínský kraj reprezentovat na celorepublikové soutěži.