Nejnovější zprávy: Zlínská realita. Lidé v nouzi kradou potraviny Pacienti oddělení následné péče využívají nové automaty pro přípravu nápojů

Policie & Hasiči

Dobrovolní hasiči trénovali dálkovou přepravu vody

Každoroční společné cvičení uspořádaly v minulých dnech jednotky sborů dobrovolných hasičů z Valašského Meziříčí (Podlesí, Hrachovec, Juřinka a Lhota), Poličné, Krhové a Velké Lhoty. Jeho námětem byla doprava vody na vzdálenost cirka 1 200 metrů.


Autor: Vlastimil Dřímal

Letos proběhl již šestý ročník této akce, jíž se pravidelně účastní sbory z hasičského okrsku Valašské Meziříčí.

„Společná odborná příprava tentokrát probíhala v Krhové. Zapojené jednotky vedly vodu od místního fotbalového hřiště až k domnělému požáru u vodojemu. Na trase dlouhé cirka 1 200 metrů s převýšením 70 metrů využily celkem sedm požárních stříkaček, dvě kalová čerpadla a na závěr cisternovou automobilovou stříkačku,“ popsal rozsah cvičení Václav Ondřej, vedoucí oddělení krizového řízení valašskomeziříčské radnice.

Dálkové dopravy vody se letos zúčastnilo celkem sedm jednotek a celý zásah jim trval bezmála 30 minut. „Cílem odborné přípravy bylo ověřit a procvičit činnost samotných jednotek i jejich spolupráci s kolegy v případě zásahu. Příprava proběhla bez technických problémů a s maximálním nasazení zúčastněných hasičů,“ doplnil Dalibor Sekyra, velitel jednotky z Krhové, která cvičení organizovala spolu s hasičským okrskem Valašské Meziříčí spadajícím pod Okresní sdružení hasičů Vsetín.

Fotogalerie