Nejnovější zprávy: Do lázní se po dvou letech vrací Festival Janáček a Luhačovice Dobrovolníci uklidili Valašské Meziříčí. Nasbírali 1,5 tuny odpadu

Policie & Hasiči

Do Hradiště míří fanoušci Sparty. Dohlédne na ně přes tři stovky policistů

Ve středu 18. května se od pěti hodin odpoledne střetnou na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti finalisté letošního fotbalového poháru, kterými jsou týmy 1. FC Slovácko a AC Sparta Praha.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Na bezpečnost a veřejný pořádek budeme dohlížet nejen v nejbližším okolí stadionu, ale i v jiných částech města. Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i stovky příznivců pražského týmu. Proto budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd.

Do bezpečnostního opatření budou nasazeny více než tři stovky policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. Do Uherského Hradiště vyrazí i kolegové z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy či Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště či pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.
Nejen samotní návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými komplikacemi v dopravě. Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů.

Od středečního rána bude uzavřena ulice Stonky v těsné blízkosti fotbalového stadionu. Ke krátkodobým dopravním komplikacím či uzávěrám může (před samotným zápasem či naopak těsně po něm) dojít i v jiných lokalitách Uherského Hradiště.