Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Kultura

Divadlo v Lidovém domě představí hru inspirovanou zážitky židovské dívky ze Vsetína

Divadlo v Lidovém domě představí v premiéře v sobotu 23. dubna autorskou inscenaci vsetínského režiséra Jakuba Hekla Magen David. Přestavení začíná v 18 hodin.


Autor: Jan Šmach

Hra vychází z deníků židovské dívky a rodačky ze Vsetína Ilse Reiner Eichnerové, která přežila pobyty v několika koncentračních táborech. Nyní žije v USA. V roce 2008 vydala své zážitky v publikaci Očima dítěte.

„Naše monodrama vychází právě z jejího dívčího deníku. Ilse Reiner Eichnerové v něm přibližuje svůj pohnutý osud během událostí holocaustu a ukazuje nám hodnoty, díky nimž nalezla vnitřní sílu, kterou u jejího národa symbolizuje Davidova hvězda, tedy hebrejsky Magen David,“ vysvětluje režisér inscenace Jakub Hekl.

Prozradil také, že během představení zazní zhudebněná poezie valašského básníka Ladislava Nezdařila. O hudbu se postaral vsetínský písničkář Dušan Trličík ve spolupráci s mladým hudebníkem Karlem Hajdíkem.

V hlavní roli Magen David se představí nadějná slovenská herečka a studentka absolventského ročníku muzikálového herectví brněnské JAMU Petra Benediktyová.

„Monodrama Jakuba Hekla je velmi intimní záležitostí, proto pozveme diváky přímo na jeviště,“ prozradila tajemnice DvLd Renata Trličíková.

Předprodej na Magen David bude probíhat před začátkem přestavení. Lístky je možné si rezervovat na divadelnivsetin@seznam.cz