Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Diakonie ve Vsetíně pořádá sbírku šatstva

Sbírka šatstva má pomoci sociálně slabým jedincům i rodinám ve Vsetíně. Koná se 15. až 16. října na parkovišti poblíž sportovní haly Na Lapači.


Autor: Město Vsetín

"Lidé mohou přinést letní i zimní ošacení, boty, kabelky, hračky, bytový textil, deky a přikrývky, a to i péřové. Rovněž přijímáme nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Prosíme, aby byly věci zabaleny v pevných igelitových pytlích, nádobí a sklo v krabicích,“ sdělila Marta Vodáková z Diakonie Vsetín s tím, že věci můžete odevzdat v pátek 15. října v době od 10 do 17 hodin, v sobotu 16. října pak od 8 do 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u sportovní haly Na Lapači, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín, kteří od vás odeberou darované věci.

„Pokud byste chtěli být informováni i o termínu konání sbírky šatstva v následujícím roce 2022, můžete nám napsat na e-mail: info@diakonievsetin.cz a uvést jméno, příjmení a způsob, kterým chcete být informováni – e-mailem nebo SMS,“ informovala dále Vodáková.

Na organizaci sbírky spolupracuje tradičně i město Vsetín. „Sbírka šatstva, kterou pořádá Diakonie Vsetín, je výbornou příležitostí, jak pomoci lidem i přírodě. Má svůj sociální i ekologický rozměr. Proto ji podporujeme, “ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.