Nejnovější zprávy: Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy Tři desítky lidí ze Zlínského kraje bojují s kovidem. Hejtmanství nabádá k očkování

Aktuálně

Diakonie ve Vsetíně pořádá sbírku šatstva

Sbírka šatstva má pomoci sociálně slabým jedincům i rodinám ve Vsetíně. Koná se 15. až 16. října na parkovišti poblíž sportovní haly Na Lapači.


Autor: Město Vsetín

"Lidé mohou přinést letní i zimní ošacení, boty, kabelky, hračky, bytový textil, deky a přikrývky, a to i péřové. Rovněž přijímáme nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Prosíme, aby byly věci zabaleny v pevných igelitových pytlích, nádobí a sklo v krabicích,“ sdělila Marta Vodáková z Diakonie Vsetín s tím, že věci můžete odevzdat v pátek 15. října v době od 10 do 17 hodin, v sobotu 16. října pak od 8 do 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u sportovní haly Na Lapači, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín, kteří od vás odeberou darované věci.

„Pokud byste chtěli být informováni i o termínu konání sbírky šatstva v následujícím roce 2022, můžete nám napsat na e-mail: info@diakonievsetin.cz a uvést jméno, příjmení a způsob, kterým chcete být informováni – e-mailem nebo SMS,“ informovala dále Vodáková.

Na organizaci sbírky spolupracuje tradičně i město Vsetín. „Sbírka šatstva, kterou pořádá Diakonie Vsetín, je výbornou příležitostí, jak pomoci lidem i přírodě. Má svůj sociální i ekologický rozměr. Proto ji podporujeme, “ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.