Nejnovější zprávy: ​Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín a zámku Lešná ​U Bzence byla zahájena stavba dalšího úseku D55, který přiblíží Zlínský kraj k Vídni

Společnost

​Budova bývalého „okresu": Zájem projevili další investoři

Vsetínští zastupitelé na svém červnovém jednání schválili záměr prodeje bývalého okresního úřadu majiteli několika soukromých vzdělávacích zařízení Karlu Kostkovi. Po zveřejnění záměru budovu prodat pak projevili zájem o koupi objektu na Horním městě další investoři.


Autor: Město Vsetín

„Zastupitelé schválili vyhlášení záměru na prodej bývalého okresního úřadu Karlu Kostkovi. Šlo o první krok v procesu možného prodeje budovy. V průběhu zveřejnění záměru o ni projevili zájem další investoři, kteří by zde chtěli vybudovat například byty nebo městský úřad," vysvětlil starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) a pokračoval: „Věc prodeje objektu tedy ještě není definitivně vyřešena a zastupitelé se budou otázkou jeho využití dále zabývat."

Budova bývalého okresního úřadu byla jedním ze zastavených objektů v mnohaletém soudním sporu v kauze Wojtoň Kovex a město s ním dlouhodobě nemohlo nakládat, proto je v zanedbaném stavu. Po vleklých soudních sporech ji Vsetín získal zpět do svého vlastnictví v roce 2019.

Před několika měsíci projevil o budovu zájem majitel několika soukromých škol ve Vsetíně Karel Kostka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat, prostory využívat pro výuku, výchovu a ubytování. Zastupitelé záměr prodat budovu na červnovém zasedání schválili.

Pro návrh hlasovalo sedmnáct z osmnácti přítomných zastupitelů napříč politickým spektrem.