Nejnovější zprávy: Za pacienty v Kroměřížské nemocnici dorazili psí zdravotníci Megy a Keisy Sumo robotů ovládne zlínskou univerzitu

Společnost

​Benefiční baňka pro porodnici: tisícovka modrých a růžových kočárků našla majitele

Benefiční baňky pro vsetínskou porodnici slaví první kulaté jubileum. Tento symbol podpory již podesáté ozdobí vánoční stromky po celém regionu. Vyrobena byla tisícovka modrých a růžových kočárků. Již při první zmínce na facebooku o ně byl velký zájem. Na Mikulášských trzích před vsetínskou radnici byl stánek porodnice v obležení již od rána. V patnáct hodin bylo vyprodáno.


Autor: Vsetínská nemocnice

Kvůli stoupajícím výrobním nákladům vzrostla cena, ale i přesto byl o ně veliký zájem. „Jsme vůbec rádi, že se podařilo záměr letos zrealizovat a výrobce dokázal obstarat materiál, kterého je nedostatek. Děkujeme všem, kteří nás nákupem baněk podpořili, a omlouváme se všem, na které se nedostalo,“ uvedl za Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice Martin Janáč, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice. Příznivci porodnice budou mít šanci ještě těsně před Vánoci, kdy bude ke koupení Porodní ležák, i na jeho etiketě bude opět motiv kočárků. Benefiční pivo pro porodnici vaří pivovar Valášek.

„Máme doma malou Jenovefu, tak jsme si přišli po růžovou baňku. Jsme rádi, že jsme ji ulovili,“ dodala s úsměvem jedna z maminek.

Výrobcem půvabných benefičních baněk je již tradičně IRISA Vsetín, výtěžek putuje Nadačnímu fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. A stejně jako v roce minulém je mají zdravotníci v plánu použít na vzdělávání.Velmi se nám osvědčil model, kdy pořádáme zajímavé odborné kurzy přímo ve Vsetíně, zveme si přednášející přímo k nám, proškolíme řadu zaměstnanců najednou, což nám pomáhá při zavádění novinek a rozšiřování služeb,“ vysvětlil Janáč. Díky těmto aktivitám je ve vsetínské porodnici k dispozici oblíbená ženská napářka, využívání šátků rebozo nebo tejpování, tedy metod, které pomáhají těhotným i ženám po porodu.

Vůbec prvním vzorem byla miminka v modré a růžové barevnosti, následovala batolata, kapříci, bačkůrky a mnoho dalších motivů. Vloni byli symbolem porodnických Vánoc andělé s flétnou v modré a růžové barevnosti. Zájem je získat byl mimořádný, tisícovka baněk si našla své majitele během několika hodin. Ostatně slovo Anděl se skloňovalo v covidové době velmi často, jako symbol obětavosti a nasazení zdravotníků.