Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Baťova nemocnice otevírá první sexuologickou ambulanci ve Zlínském kraji

​Diagnostika, léčba, prevence, ale také třeba poradenství. Od čtvrtka 7. října začne nabízet veřejnosti pomoc ve všech aspektech pohlavního života první sexuologická ambulance ve Zlínském kraji.


Autor: KNTB

Nová ambulance bude pracovat pod gynekologickým oddělením Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a povede ji sexuolog, gynekolog a onkogynekolog Pavel Havelka.

„Říká se, že kde sexuální soužití ve vztahu funguje, sex tvoří deset procent vzájemné komunikace. Když ovšem sex nefunguje, tvoří až devadesát procent všech problémů a konfliktů. Některé sexuologické problémy je možno řešit i se specialisty dalších oborů, výhodu sexuologie však vidím v komplexním přístupu: nejen ve vyšetření a předepsání léků, ale i v zapojení psychiatrických a psychologických metod jak v diagnostice, tak i v terapii sexuálních poruch,“ prohlásil Pavel Havelka.

Sexuologická ambulance je umístěná v přízemí porodnice (budova 31) v areálu zlínské nemocnice. Otevřená bude vždy ve čtvrtek v čase od 8 do 15 hodin. K návštěvě je možné se objednat na telefonním čísle 577 552 867.

V České republice, respektive Československu má lékařská sexuologie dlouhou tradici. Sexuologický ústav byl při Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze zřízen již v roce 1921 a byl vůbec prvním v rámci fakultní nemocnice v Evropě.